RADOST - Srbský kulturní spolek

Srbská kulturní společnost RADOST Praha byla vytvořena v reakci na uznávanou potřebu zahájit aktivity v Praze, jejímž hlavním cílem je představit zájemcům o tradiční hodnoty srbského lidu a kultury obecně z Balkánu. Společnost byla zaregistrována 11. listopadu 2015 příslušným úřadem České republiky a je produktem nadšení kreativních a vytrvalých lidí, jehož cílem je představit zájemcům kvalitní a systematicky připravený program, který zahrnuje učení o tradičních hrách, hudbě, jazyce, kultuře a dalších hodnotách lidového umění. Kromě činností souvisejících s ovládáním zamýšlené látky jsou výkony také důležitým prvkem. prezentace dosaženého pokroku a účast na akcích pořádaných jinými společnostmi a organizacemi. Jsme hrdí na to, že během ne tak dlouhé existence Společnosti radosti bylo dosaženo velkého úspěchu v oblasti spolupráce se společnostmi jiných národnostních menšin a společnostmi z České republiky.

Abychom splnili stanovené cíle, zahájili jsme folklórní kurzy, které se konají v prostorách Domu národnostních menšin (DNM) v Praze. Zkoušky pro dospělé se konají dvakrát týdně a pro děti jednou týdně.

Kromě pravidelných folklorních zkoušek organizuje naše společnost také srbskou jazykovou školu pro předškolní a školní děti. Představení dětí (srbsky mluvících i dalších) do srbského jazyka je primárně koncipováno jako tvůrčí dílna, kde si děti prostřednictvím vzájemné socializace a konverzace v srbském jazyce osvojují znalosti, jakož i hodnoty kvality a kulturního dialogu, který podporuje pocit tolerance a vzájemného porozumění porozumění.

PROVOD – INŽENÝRSKÁ SPOLEČNOST, S.R.O.
PRO-SYSTEM, vodohospodářské služby, s.r.o.
O Srbsku       Rozhovory       Asociace       Partneři       Důležité kontakty       Aktuality

©2020 SRBIJA, vytvořilo Lagarto.cz